Faktoria Win Zaprasza

Faktoria Win Zaprasza

Opublikowany

O sztuce najlepiej dyskutować przy lampce dobrego wina. Uwzględniając to przyjemne połączenie stworzyliśmy cykl Faktoria Win Zaprasza, który opiera się na współpracy z instytucjami organizującymi wydarzenia kulturalne: premiery filmowe i teatralne, festiwale i wernisaże. W jego ramach goście imprez poznają naszą markę i próbują win z naszej kolekcji. 

Do kulturalnych rozmów przy kieliszku dobrego wina zachęcaliśmy Polaków przy okazji wielu wydarzeń związanych nie tylko ze sztuką: kinem, teatrem czy fotografią, ale też dobrym jedzeniem. Nasze wina – Chianti Torfagiano, Soave Vitis Nostra i Prosecco Amanti – udostępnialiśmy wszędzie tam, gdzie działo się coś interesującego, stwarzającego doskonałą okazję do wymiany poglądów i wrażeń oraz bliższego poznania tajników świata winiarskiego. W ubiegłym roku braliśmy udział w kilkudziesięciu wydarzeniach, w tym roku będzie podobnie. Sprawdźcie, gdzie można było napić się trunków z Faktorii Win, oraz zanotujcie miejsca, w których nasze wina dopiero się pojawią. 

WINO I X MUZA

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Jego organizatorzy już od dziewięciu lat prezentują Polakom najnowsze premiery i klasyczne dzieła – starannie wyselekcjonowane filmy z Dalekiego Wschodu. Wina Faktorii Win pojawiły się na uroczystym otwarciu dziewiątej edycji festiwalu, która odbyła się w drugiej połowie listopada. Trunków z naszej kolekcji można było także spróbować po seansach z serii „Korponoc”, na pokazie kina tajwańskiego oraz po cyklu „Przedsmaki” – Azjatycka Noc Grozy w Kinie Muranów. Jak na klimaty Azji przystało, w czasie Nocy Grozy obok winnej degustacji pojawiło się sushi. Ta tradycyjna japońska potrawa i wino uzupełniały się doskonale. Szansę na spróbowanie naszych win mieli także widzowie obecni podczas premiery filmu „Sól ziemi” w reżyserii Wima Wendersa, nominowanego do Oscara za najlepszy dokument. Bohaterem filmu jest Sebastião Salgado – wybitny brazylijski fotograf i podróżnik. Pasja i dzieła Salgado były inspiracją do zorganizowania konkursu fotograficznego „Sól ziemi”, a wino z kolekcji Faktorii Win pojawiło się podczas jego rozstrzygnięcia w warszawskiej Kinotece. 7 marca nasze wina uświetniły ceremonię Polskich Nagród Filmowych Orły 2016 w Teatrze Polskim w Warszawie.


WYTRAWNA SZTUKA

Wino na wernisażach to klasyk, dlatego nie mogło nas zabraknąć na otwarciach wystaw interesujących polskich artystów. Wernisaż prac o Kaukazie autorstwa Justyny Mielnikiewicz został uznany za najbardziej eleganckie artystyczne otwarcie – tym bardziej nam miło, że nasze wina pojawiły się podczas tego wydarzenia w Leica Gallery przy ul. Mysiej 3 w Warszawie. W tej samej galerii towarzyszyliśmy otwarciu wystawy zdolnego fotografa Tomasza Wysockiego. Wina z naszej kolekcji uświetniły również Warsaw Photo Days. Pojawiliśmy się także podczas ostatniego dnia artystycznej ekspozycji – degustacja wina odbyła się podczas finisażu malarskiej wystawy Mistrzowie Grupy Janowskiej w Muzeum Historii Katowic.


NA SCENIE I ZA KULISAMI

W ubiegłym roku po lampkę wina z naszej kolekcji mogli sięgnąć entuzjaści teatru. Na początku ubiegłego roku mieliśmy przyjemność wziąć udział w premierze „Dziadów część III” we wrocławskim Teatrze Polskim. Nasze wino uświetniło jedno z najważniejszych wydarzeń w wieloletniej historii instytucji. Po raz pierwszy niemal cały zespół aktorski interpretował tekst w całości, tak jak go napisał Mickiewicz. Spektakl w reżyserii Michała Zadary to zupełnie nowe spojrzenie na twórczość polskiego wieszcza. Z kolei „Dziady” wystawiane w całości i bez przerwy miały swoją premierę w lutym tego roku. Spektakl trwał 14 godzin i według dyrektora Teatru Polskiego Krzysztofa Mieszkowskiego „był najważniejszym wydarzeniem ostatniego dziesięciolecia teatru”. Wytrawne degustacje zapewniliśmy również podczas premiery spektaklu „Wujaszek Wania” w warszawskim Teatrze 6. Piętro prowadzonym przez Michała Żebrowskiego. 


FAKTORIA WIN (NADAL) ZAPRASZA

Rok 2015 zakończyliśmy szampańsko – sylwestrem z „Mamma Mia” w teatrze Roma w Poznaniu. Równie wytrawnie planujemy bieżący rok. W ramach cyklu Faktoria Win zaprasza pojawimy się m.in. podczas Festiwalu Muzyki Świata Ogrody Dźwięków w Centrum Kultury Katowice i Katowice Jazz Art Festiwal. Niezmiennie, degustacje będą też towarzyszyć wernisażom, m.in. prac belgijskiego malarza Roberta Devriendta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Nasze wina uświetnią też spektakle – premierę „Miłości w Saybrook” według Woody'ego Allena w Teatrze 6. Piętro oraz premierę i plenerowe wystawienie musicalu „Jesus Christ Superstar” na stadionie INEA w Poznaniu. Liczymy, że będziecie nam towarzyszyć podczas tych szczególnych wydarzeń.  

tekst: Marika Krystman
zdjęcia: Filip Skrońc i Patryk Wiśniewski


Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FW_Zaprasza_.jpg

grafika | 197 KB

Pobierz
FW_Zaprasza.jpg

grafika | 189 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Faktoria Win otwarciem 4000-go sklepu świętuje 3 lata działalności

temu

3 lata temu wystartowała marka Faktoria Win, której twórcy za cel postawili sobie zmianę systemu sprzedaży wina w małych i średnich sklepach. Dzisiaj półki marki znaleźć można w 4000 sklepów w całej Polsce. Faktoria Win przyczyniła się także do wzrostu kategorii win stołowych w małych sklepach, który w tym roku w porównaniu do roku 2016 jest 2 razy większy i wynosi prawie 13%*. Zespół marki może również pochwalić się prestiżowymi nagrodami branży marketingowej oraz innowacyjnymi działaniami komunikacyjnymi, wyznaczającymi nową jakość w kategorii.
Spójrz na święta z (w)innej perspektywy!

temu

Szef Radek - mistrz korporacyjnej nowomowy, dociekliwa niczym as dochodzeniówki teściowa Ela i od zawsze we wszystkim najlepsza kuzynka Iza - oto bohaterowie świątecznych spotów Faktorii Win. Przedstawiając życiowe sytuacje, którym daleko do ideału, marka zachęca do spojrzenia na święta z przymrużeniem oka i innej - winnej perspektywy. Symbolem swobodnego i niezobowiązującego przekazu są przygotowane na tę okazję zimowe swetry, w które w świecie Faktorii ubrani są ludzie i...butelki.
Magazyn Faktorii Win w nowej odsłonie

temu

Na regałach w całej Polsce znaleźć już można najnowszy numer bezpłatnego Magazynu Faktorii Win w odmienionej formie. Nowy Magazyn pełni rolę przewodnika po świecie wina i zawiera jeszcze więcej informacji o podróżach, kuchni i stylu życia. Tytuł wydawany będzie co dwa miesiące, a jego mniejszy, bardziej poręczny format zmieści się w każdej damskiej torebce. 
Kolekcja Faktorii Win na frisco.pl

temu

Mieszkańcy Warszawy mogą cieszyć się winem z kolekcji Faktorii bez wychodzenia z domu. Od stycznia działa wirtualna sekcja Faktorii Win w sklepie internetowym frisco.pl, który gwarantuje dostawę pod same drzwi. Jak zauważa portal totalmoney.pl, szeroka oferta win Faktorii sprawia, że frisco.pl zyskuje w tej kategorii znaczną przewagę nad konkurencją*.

Powitanie wiosny

Świat budzi się do życia po zimowym śnie, a wraz z nim – chęć do zabawy i świętowania. Zwyczajów na powitanie wiosny jest na świecie wiele, do was należy wybór najlepszej opcji. Rozpocznijcie nową porę roku w gronie przyjaciół, z naładowanym akumulatorem i kieliszkiem wyjątkowego wina w ręku.