Faktoria Win doceniona w degustacji w ciemno blogerów!

Faktoria Win doceniona w degustacji w ciemno blogerów!

Opublikowany

Wino Château de Pouzols Minervois 2012, dostępne w Faktorii Win uzyskało najwyższą ocenę w trakcie degustacji w ciemno, która odbyła się w ramach II Zlotu Blogosfery winiarskiej zorganizowanego przez portal Winicjatywa.pl. W degustacji blogerzy oceniali 14 win z marketów i sklepów specjalistycznych. Château de Pouzols Minervois 2012 zdobyło 4,2 punkta na 5 możliwych.

W trakcie degustacji w ciemno, blogerzy mieli za zadanie spróbować 14 próbek i określić, gdzie zakupione zostało wino: w markecie lub dyskoncie czy może w sklepie specjalistycznym. Dodatkowym zadaniem było wskazanie kraju i regionu/apelacji pochodzenia, a także szczepu winorośli oraz ceny. Ideą przyświecającą inicjatywie było sprawdzenie jak bardzo różnią się wina z dwóch rodzajów sklepów, które mają inny sposób ekspozycji win oraz asortyment.

Wśród degustowanych 14 win znalazły się pozycje m.in z: Almy, Lidla, Biedronki, Winkolekcji czy Mielżyńskiego. Zgodnie z decyzją Wojciecha Bońkowskiego, redaktora naczelnego Winicjatywa.pl i pomysłodawcy degustacji, wina w parach zostały dobrane na zasadzie podobieństwa – w przeważającej większości były to wina z tej samej apelacji w bardzo zbliżonych cenach. Jednak uczestnicy testu o tym nie wiedzieli.

Jak napisał w swojej relacji Wojciech Bońkowski, główne wnioski płynące z wyników degustacji to brak smakowej różnicy między winami z marketów a sklepów specjalistycznych. Ten wniosek naczelny Winicjatywy, wyciągnął z niskiej trafności w rozpoznaniu miejsca zakupu wina, która wyniosła poniżej 50%. Co więcej, w tej konkretnej degustacji, blogerzy generalnie wyżej ocenili wina z marketów, nawet w przypadku, gdy były one tańsze od swoich konkurentów ze sklepów specjalistycznych.

Zwycięzcą degustacji został Sebastian Bazylak, prowadzący bloga Zdegustowany, który w ramach nagrody głównej, wybierze się na wycieczkę do Langwedocji, na zaproszenie Faktorii Win.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FW_Zlot_bloger_w.docx

docx | 18,2 KB

Pobierz

Faktoria Win z nominacją do Effie Awards

Marka Faktoria Win, została wyróżniona nominacją w kategorii „Retail” w XVI edycji SKM SAR Effie Awards. Tegoroczne jury nominowało do nagród Effie 68 kampanii. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w trakcie Gali SKM SAR Effie Awards 12 października 2015 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.