Faktoria Win5 ciekawostek o winie, których nie znajdziesz w poradnikach! [grafika]

Faktoria Win5 ciekawostek o winie, których nie znajdziesz w poradnikach! [grafika]

Opublikowany

1.
Żeby zredukować ilość wydzielanego dwutlenku węgla, Książe Karol używa wina jako paliwa dla swojego retro-bio Astona Martina.

2. 
Każdy statek Królewskiej Marynarki Wojennej, który chce wpłynąć do portu w Londynie musi obdarować butelką wina lub rumu strażnika the Tower of London.

3. 
Najstarsza zachowana butelka wina na świecie ma ponad 1700 lat i można ją zobaczyć w Historische Museum der Pfalz na terenie Niemiec.

4.
Richard Juhlin - pochodzący ze Szwecji były nauczyciel wychowania fizycznego uznawany jest za najlepszy "nos" w branży. W 2003 roku, w trakcie degustacji "w ciemno" poprawnie nazwał 43 z 50 degustowanych win. Zdobywca drugiego miejsca wskazał poprawnie nazwy 4 win.

5.
Bogaci Chińczycy, którzy chcą pochwalić się swoją zamożnością inwestują w najlepsze na świecie wina czerwone. Ponieważ jednak nie przepadają za ich smakiem, do kieliszków z winem dolewają Coca - Colę lub napój Sprite, które mają złagodzić wytrawny smak drogiego trunku.

Źródło: kickassfacts.com

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

FW_5ciekawostek.png

grafika | 344 KB

Pobierz

Przewodnik na każdą okazję od Faktorii Win

Przewodnik Faktorii Win to zaproszenie do wyjątkowego świata wina. Krainy nut smakowych, okazji i łączących się z nimi stylowych przedmiotów. Za pomocą skomponowanych z bogactwa przenikających się światów układanek, Faktoria Win przedstawia 5 wybranych pozycji z selekcji jesień-zima 2014/2015.